تبلیغات
حق... - درک بیشتر...

درک بیشتر...

جمعه 12 تیر 1394 01:50 ق.ظنویسنده : بنفشه

 
دوستان این مصاحبه ای از سوکی هستش که با خوندنش بیشتر میتونین منطق و طرز تفکرشو درک کنید...

JKS: من میخوام  تا زمان مرگم به عنوان بازیگر کار کنم .این جواب مستقیم اوست. جانگ گیون سوک از صدا و صحبت ماهرانه ی خودش برای پیاده کردن روش های بازیگری خود استفاده میکنه . در بین صحبت هاش مکث های کوتاهی وجود داره. در نهایت ما دوباره متوجه شدیم که جانگ گیون سوک بااستعداد  بازیگری به دنیا اومده .
خیلی از مردم میگن که او مانند یک بازیگر معمولی نیست . اینجا واضح هست که JKS یک بازیگر اشباه نیست بلکه یک بازیگر متفاوته. او دوست نداره که مرموز باشه. اتفاقا برعکس JKS از شبکه های اجتماعی ای مانند SNS استفاده میکنه که خود واقعیش و احساساتی که در یک لحظه داره رو بیان کنه. همچنین مثل وقت هایی که کنسرت هایی در خارج کشور برگزار میکنه خودش رو پشت بادیگاردها قایم نمیکنه. او بجز روزهایی که کار اداری داره خودش رو در هتل پنهان نمیکنه. زمانیکه او برای یکی از کنسرتهاش در ژاپن بود، توییت کرد : ” 7 بعدازظهر، مسابقه تنیس ، اگه شما بیاید من رو خواهید دید” به زودی تعداد زیادی طرفدار به آنجا رفتند . اما JKS با  تجهیزات تنیسی خاص یا با ظاهری شسته رفته ظاهر نشد . او همیشه ظاهر حقیقی خودش رو در مقابل  چشم های طرفداران نشون میده. او  فاصله ی کافی و زیادی رو بین خودش و طرفدارهاش ایجاد نمیکنه؛ برای اینکه بگه یک ستارست. JKS اگه خوشحال باشه احساس شادی خودش رو پنهان نمیکنه ؛ اگه از چیزی خوشش بیاد و تحت تاثیر قرار بگیره برای عکس العمل نشون دادن درنگ نمیکنه. این جانگ گیون سوک است .

JKS :  اغلب مواقع ، مدیر برنامه ها و مامور کمپانی درباره من می نالند. من احساسات اونها رو میفهمم . بازیگر در یک مضمون مانند کالای تجاری هست پس
احتمالا آنها دوست دارند  که من ظاهری عالی از خودم به عموم نشون بدم . اما ، آیا شما فکر میکنید که نداشتن هیچ ایراد ظاهری ای به معنای عالی هست؟من آرزو دارم که ایکاش یک جعبه شیشه ای بودم که مردم میتونستند داخل من رو ببینند ( حقیقت درون من رو ببینند ). اگر ما همدیگر رو بهتر بفهمیم موارد کمتری، از چشم داشت ها گرفته تا ناامیدی ها، وجود خواهد داشت. حتی با وجود اینکه شانسش خیلی نادره ولی حداقل من مثل طرفدارهام حس میکنم و ما به هم مانند نگاه کردن از طریق جعبه ای شیشه ای نگاه میکنیم و همدیگر رو درک میکنیم .

چه تعداد تفاوت او در مقایسه با سایر بازیگران داره؟ آیا شما فکر میکنید که این دلیل کافی برای فهمیدن احساس درونی او و قضاوت او، تنها براساس بیان او، مانند این بیان که او در کل به حرفی که دیگران درموردش میزنند اهمیت نمیده، هست؟ چطور ممکنه آسیب نبینه؟ چطور ممکنه دلواپس نباشه؟ با این حال جانگ گیون سوک به آنچه که در گذشته دور انجام داده با حالتی آرام عکس العمل نشون میده که این به او در پیشرفت کردن کمک میکنه .
در هنگام انتخاب درام ها هم همینطوره. اگر شما فیلم هایی رو که بازی کرده چک کنید، یک خط واضحی بین فیلم هایی که او قبل و بعد از توزیبایی بازی کرده وجود داره. قبل از تو زیبایی او هیچ پیش داوری ای در مقابل انواع فیلم ها نداشت. JKSدر یک فیلم بودجه قانونی، یک درام گرایشی  و همچنین یک درام تاریخی آمیزشیبازی کرد. درست مانند فیلم WALLE سخت بود که تشخیص بدی کدوم یکی این نقش ها جانگ گیون سوک حقیقی ست. برای بازیگرانی که در سن و سال جانگ بودند  او یک سرمشق خوب بود. اما بعد از توزیبایی آنچه که جانگ گیون سوک را به سمت کیون چان بودن سوق داد، این تبدیل به سوال شد. مطمئنا مقداری تفاوت از هر فیلمی که او در حول و حوش آن زمان بازی کرد وجود داشت، اما الهام و وحی که شنوندگان را تحت تاثیر قرار داد بیش از انواع همانند بود. ما نمیدونیم که آیا کیون چان بودن روی جانگ گیون سوک برای انتخاب نقش هاش تاثیر گذاشت یا نه اما جانگ گیون سوک بازیگری نیست که جرات انتخاب نقش های بحث برانگیز و مخاطره آمیز رو نداشته باشه .

JKS : بعضی وقت ها من از خودم میپرسم : آیا من در آن زمان اعتماد به نفس رها کردن “پسرطلایی” بودن رو نداشتم؟آیا من توی بازی کردن نقش های گل پسر افتاده بودم ؟ اما بعد از اینکه بارها و بارها ازخودم پرسیدم جواب همیشه “نه” بود . آیا من صرفا به دلیل اینکه یک مقاله انتقادی خوب نگرفتم هدفم رو تغییر ندادم؟ به عنوان یک بازیگر فیلمی که من ایفای نقش درآن را انتخاب میکنم بزرگترین مسئولیت است. تا الان من از قبول مسئولیت ها دوری نکردم. در نتیجه تا زمانی که خودم نقش را انتخاب کنم هرگز پشیمان نخواهم بود. من فکر میکنم که هر چیزی در حال بهترین هست. به همین دلیله که من کارهایی رو انتخاب میکنم که مناسب سن حال حاظرم یعنی 27 سالگیست. من فکر نکنم که بتونم نقش “گل پسر” رو در دهه های 30 یا 40 زندگیم بازی کنم. این یه چیز مثل اونه. برای من این معیارم در انتخاب فیلم بود که فکر می کنم من میتونم خواسته های خودم در دهه ی 20 زندگیم در آن بگنجونم.

در سال های اخیر JKS شبیه یک گل پسر واقعیست. چه تعداد بازیگر در دهه ی 20 زندگیشان مناسب بازی کردن نقش یک گیتاریست با موهای بلند هستند؟ او گفت که میخواد تا زمان مرگش فیلم بازی کنه. برای او، من فکر میکنم درام هایی که در آن نقش گل پسر رو بازی کرده به عنوان بهترین لحظاتی که او بخواد بهشون برگرده ، در طول همه فیلم هایی که بازی کرده ، به ذهنش خواهد آمد .
وقتی یک پروژه فیلم برداری انجام میشه قلب بازیگر مانند خاکستر گرم خواهد بود . وقتی که او فیلم برداری مرد زیبا را تموم کرد قلب او همانگونه بود. به همین دلیله که  او آرام به نظر میرسه  حتی اگه کاملا تغییر کرده باشه . امروز در طول عکسبرداریJKS  چیزی به من نشون نداد بجز مردمک هاش که طوری حرکت میکردند که انگار میتونستند با آدم حرف بزنند. هیچ تغییرو تبدیل بازیگری ای وجود نداشت. ممنون از آن، ما موفق شدیم که عکس های با حساسیت و نفوذپذیری بالایی بیشتر از آنچه که انتظار داشتیم از او بگیریم. اما صادقانه بگم، ما واقعا قبلا آرامش او را ندیده بودیم.

JKS : من در زمان استراحت خودم هستم. من برای مدتی تصمیم گرفتم استراحت کنم چه اهمیتی داره که چه ظاهری داره. به همین دلیله که ما به یه وقفه در طول مسیر حرکتمون نیاز داریم. در حال حاظر من نمیخوام که بدوام .

JKS کسی که همیشه پر از انرژیه و کسی که اوج هیجانی بدست آمده برای نقاط بالا او برای ما شناخته شده است. اما این آدم نجیب و ساکت یه روی دیگه از شخصیت اوست. او همیشه خودش رو صادقانه شرح میده. درحقیقت او پراز اعتمادبه نفس به نظر میرسه. JKS واهمه ای نداره که مستقیم به سمت هدفش بره، ZIKZIN، و میدونه که چطور صحبت کنه. به طور همزمان او همچنین میدونه چطور پشت کسی بمونه و ازش حمایت کنه بدون اینکه خودش رو نشون بده. در اصل این بازیگر جانگ گیون سوک است. این میتونه پنداشت اشتباه ما از افکار ما درباره ی جانگ گیون سوک باشه. من فکر نکنم که ما نتونیم حقایق رو باور کنیم. ما فقط سعی نمیکنیم که باورش کنیم. من فکر نمیکنم که ما نمیدونیم چطور مثل JKS نگاه کنیم بلکه ما فقط نمیخوایم مانند او ببینیم
و درک کنیم .
من نمیدونم که از چه موقع ولی مردم به زندگی آرام علاقه مند شدند. دوران سرعت زیاد که نماینده کره بود به پایان رسیده. اخیرا کره ای ها تمایل دارند که آهسته، رفته رفته و بادقت زندگی کنند. و سرانجام آنها امید دارند که در این نوع دنیا زندگی کند. ما در مورد برنامه های صدا وسیما آنها هم میتونیم همین رو بگیم. مدت زمان زیادی میگذره که ما چیزهای مهیج و تحریک آمیز در TV ندیدیم. این روزها به نظر میرسه که تلویزیون نظر مخاطبین خودش رو با نشون دادن شکست یک انسان و قرار دادنش به طور بی دفاع در برابر دوربین، جلب میکنه. به همین دلیل که JKS کسی که همواره به سمت هرچیزی با سرعت میره این روزها به خودش استراحت داده. الان زمانی رو داره میگذرونه که به خودش تفکر کنه نه اینکه نگران این باشه که چه مقصد و هدفی
رو باید بره.

JKS : چطوری ما میتونیم بدون وقفه به این سمت و اون سمت پرواز کنیم؟ وقت هایی هست که من واقعا احساس خستگی و بیحالی میکنم. من رازی درباره اینکه چطور  روحیه خودم رو به آسونی تقویت میکنم ندارم. من فقط فکر میکنم که ” این زمان هم میگذره”. من سعی میکنم که خوش بین باشم و کارها رو آسون بگیرم. نگهداشتن ذهنی آزاد و استراحتی باتکرار برای من فضای بیشتری با یه مقدار اطمینان میاره.

مجموعه ای از تکرارها : تشخیص، پذیرش، رضایت. این درسته که همه چیز همون جور که ما از قبل برنامه ریزی میکنیم پیش نمیره .
تا اکنون، او نمایش خوبی داشته. هرسال کنسرتهای زیادی داشته و همچنین برنامه  رادیویی هر دو هفته در میون ZIKZIN RADIO، جایی که مردم میتونند صدای او را بشنوند. او طی همین هفته فیلمبرداری 2 ، CF داشته. از اونجایی که SNS او بسته شده طرفدارانش نگرانش هستند. با وجود این مسائل اطراف او، او حتی برای مدتی کوتاه هم نمیتونه ساکت بمونه.

JKS : از اونجایی که من به طرفدارهام قول اجرای ZIKZIN RADIO رو دادم ، من نمیتونم اینکار رو رها کنم. به دلیل کپی رایت ها من حتی نمیتونم آهنگ های خودم رو برای اونها در رادیو بخونم. اما من باور دارم که ما میتونیم رابطه و پیوستگی به قدرکافی بین خودمون با خوندن پیام های طرفداران از سراسر جهان ایجاد کنیم. بعضی مواقع من احساس میکنم که ZIKZIN RADIO میتونه برای به اشتراک گذاشتن احساسات من با طرفداران و بخشیدن الهام به اونها مفیدتر و قابل استفاده تر از ملاقات رودررو با اونها باشه. به نظرم خیلی جالب و سودمنده.

او هرچه بیشتر تلاش میکنه ، بیشتر احساس هیجان میکنه و بیشتر از خودش لذت میبره. با این وجود او به یک استراحت و تجدید قوا در طول مسیرش احتیاج داره. JKS این نوع از انسانهاست. دست های او قهوه سرد او را به آهستگی و آرامش مانند یک حلزون برمیداره و حرکت میده. کلماتی که او الان نیاز داره، کلمات سنگینی مانند  یک مشق نظامی یا کلمات شیرینی مانند آب نبات نیست. فقط دادن یک فرصتی به او و صبر کردن برای استراحت او، بهترین حمایتیست که ما میتونیم ازش کنیم.
او در طول چند سال گذشته، در طول زندگی به سرعت نور حرکت کرده. او تجربه ی 20 سالش رو طی حالتی طاقت فرسا بدست آورده. این برای او که به مدت طولانی ای به عنوان بازیگر زندگی کرده آسون نیست البته او اخیرا زندگی به عنوان خواننده را هم شروع کرده  و آلبوم های شخصی خودش رو منتشر میکنه. او حتما بار مسئولیت با یه احساس فشار رو تجربه کرده. او به زمان نیاز داره. یه بخشی از منتظر بودن تا او دوباره برای دویدن آماده بشه، گفتن ZIKZIN، ما نمیتونیم کار خاصی برای او انجام بدیم. الان یه زمانی برای استراحت است.

Jks : من میخوام به عنوان بازیگر تا جایی  که امکانش هست زندگی کنم. سرانجام، تنها چیزی که من باید روش تمرکز کنم، کار من به عنوان بازیگر هست. من  همیشه همینطور فکر میکنم اما نمیتونم تضمین کنم که همه ی کارهایی که انتخاب میکنم امن و موفق خواهد بود. به نظر من گل های اصیل بی عیب، اصالت کمتری دارند. برای من، من گل های واقعی نجیب و ریشه دار همراه با تعدادی جای زخم رو ترجیح میدم چون اونها انرژی و زنده دلی اصلی حیات رو دارد. من فکر میکنم که آنها زیباترند.27 سال. سنی که در آن هرچیزی یک تجربه ی خارق العاده برای ما خواهد بود.جانگ گیون سوک همواره صادق و رک با تمام خلوص و صمیمیت است. این یکی از دلایلی ست که ما نمیتونیم به او پشت کنیم.

آپریل 2014

منبع:http://iranianjkseels.comآخرین ویرایش: جمعه 12 تیر 1394 01:59 ق.ظ